«Іду по світу в вишиванці»

Submitted by admin on Wed, 05/17/2023 - 18:34

Дорогі друзі!

Щиро вітаємо з Днем вишиванки та Міжнародним днем музеїв!

Ідея відзначати День вишиванки виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів і викладачів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича вдягнули вишиванки та влаштували флешмоб. А вже через кілька років День вишиванки набув міжнародних масштабів. Українці за кордоном також приєдналися до цього унікального національного свята.
Протягом багатьох століть українська вишиванка була не просто оригінальним та святковим вбранням із характерними для певного регіону видами вишивки. Цей своєрідний оберіг як спадок передавали з покоління в покоління. Адже в стародавньому одязі закодовано багато символів – сили, добробуту, краси.

Український народ, який має таке прекрасне самобутнє національне вбрання, не забуває у повсякденному житті про свої традиції. Зараз став дуже популярним модерний одяг в українському стилі, він не лише прикрашає та надає оригінальності кожній людині, а й свідчить про повагу до своєї історії та культури. Окрім того, це своєрідний захисний амулет, оберіг, здатний уберегти від хвороби, біди і навіть від смерті. Вишиванку завжди вдягали і на свято, і на війну.

Сьогодні, коли Україна вже другий рік поспіль захищає свою свободу і незалежність від російського агресора, вишиванка, що має потужну енергетику, оберігає своєю силою, вселяє надію і впевненість у нашу Перемогу. Тож традиційно, попри війну, у третій четвер травня святкуємо День вишиванки, яка нині стала ще й символом єднання українського народу в боротьбі з російськими загарбниками. Цього року свято збігається з Міжнародним днем музеїв, тому особливе для музейників, адже вишиванка як витвір мистецтва є окрасою колекцій багатьох музеїв України.

Виставка презентує вишиванки, рушники, скатертини, серветки, постільну білизну з різноманіттям візерунків, кольорів і технік, характерних для різних регіонів України, від середини ХІХ ст. до сучасності, з колекції Музею та родинних збірок співробітників і друзів нашого закладу.

Категорию: