Співробітники Музею відвідали Національний заповідник «Софія Київська»

Submitted by admin on Sat, 12/14/2013 - 00:08

 

21 серпня 2013 року на чолі з директором Музею історії Десятинної церкви П.В.Дорошенком співробітники закладу відвідали відкриту лекцію заслуженого архітектора України, члена-кореспондента Української академії архітектури Юрія Георгійовича Лосицького «Відтворений комплекс Михайлівського Золотоверхого монастиря». Вона пройшла в конференц-залі Трапезної церкви на території Національного заповідника «Софія Київська».

Під час лекції слухачі ознайомилися з основними етапами роботи з реконструкції комплексу Михайлівського Золотоверхого монастиря. Лектор розповів про відтворення власне храму, а також його внутрішнього та зовнішнього оздоблення (розписів, іконостасу тощо). Ю.Г.Лосицький розповів про те, що вдалося врятувати з Михайлівського монастиря перед його зруйнуванням та про долю цих артефактів у подальшому; розкрив їх роль у відроджені Золотоверхого монастиря. Після лекції Юрій Георгійович охоче відповів на поставлені запитання.

Того ж дня співробітники Науково-екскурсійного відділу та сектору методичної роботи, а також представники інших відділів Музею відвідали філію Національного заповідника «Софія Київська» – музей «Золоті ворота». Цю пізнавальну акцію згідно з планом сектору методичної роботи з метою підвищення кваліфікації працівників Відділу організував старший науковий співробітник А.А.Петренко, котрий тимчасово виконував обов’язки завідувача Науково-екскурсійного відділу Музею.

Співробітники музею «Золоті ворота» радо прийняли групу та провели екскурсію, у ході якої розповіли про історію пам’ятки, дослідження її в різні часи, стан її збереження та створення павільйону-реконструкції для збереження залишків «Золотих воріт» давньоруської епохи.

У кінці екскурсійного огляду учасники екскурсії подякували колективу музею «Золоті ворота» за надану можливість відвідати їхній заклад та за проведення цікавої, пізнавальної екскурсії, а також запросили їх на екскурсію до Музею історії Десятинної церкви.

Категорию: