Участь у міжнародному державно-церковному науковому заході

Submitted by admin on Thu, 12/19/2013 - 16:30

 

12 грудня 2013 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Ґенеза та історичні етапи українського державного та церковного будівництва», присвячена 1150-річчю заснування в 860-х роках первісної Київської (Руської) Митрополії за часів першого київського князя-християнина Оскольда.

Конференцію проведено з благословення Митрополита Київського і всієї України Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви. Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Українська Православна Церква, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Уповноважений УПЦ з питань освіти і науки, Міжнародна академія богословських наук, Лагадська єпархія Елладської Православної Церкви, Михаловська єпархія Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Православний богословський факультет Пряшівського університету (Словаччина), Ужгородська українська богословська академія ім. св. Кирила і Мефодія УПЦ, Карпатський університет ім. Августина Волошина.

Мета конференції: дослідження і систематизація знань про зародження та поширення християнства на давніх українських землях Скіфії-Русі-України, вплив процесів християнізації за часів правління князя київського Оскольда на подальший розвиток вітчизняних державних і церковних інститутів та духовно-історичної спадкоємності ґенези Української Церкви у цивілізаційному вимірі.

У заході взяло участь понад 90 науковців, представників державних, церковних та громадських установ і організацій з України, Росії, Греції, Словаччини, Чехії, Польщі, Білорусі, серед яких і співробітники Музею історії Десятинної церкви.

Категорию: