Музейна родина

Submitted by admin on Sat, 01/21/2023 - 20:51

ХХ століття має багато знакових дат, пов'язаних із боротьбою українського народу за свободу, незалежність, державність. Однією з найвизначніших з-поміж них є 22 січня.

Саме 22 січня 1919 року відбулося підписання Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки; 22 січня 1939 року – перше офіційне відзначення свята Соборності в столиці Карпатської України – місті Хусті.

22 січня 1990 року – одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель та вшанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Від 1999 року, згідно з Указом Президента України, 22 січня започатковано щорічне святкування Дня соборності України на державному рівні.

У назві нашої виставки лише два слова: «Музейна родина», але вони несуть у собі колосальний зміст та наповнення. Адже музей зібрав у єдину родину представників багатьох регіонів України – Київщини, Донеччини, Волині, Закарпаття, Одещини, Сумщини… (фото 1).

Що нас об’єднує в єдину родину? Не лише спільна територія проживання, але й мова, звичаї, взаємна підтримка, щирість, сердечність, і, звичайно, наша українська вишиванка.

Протягом багатьох століть українська вишиванка була не просто оригінальним та святковим вбранням. Цей своєрідний оберіг як спадок передавали з покоління в покоління, зберігаючи при цьому особливості вишивки, характерні для певного регіону. І це різноманіття відмінних рис у візерунках, поєднаннях кольорів і техніках вишивки тільки підкреслює єдність нашого народу.

Наші співробітники дбайливо зберігають вишиті скарби своїх предків, що символізує зв'язок не лише з минулим, але й із майбутнім. До того ж не тільки зберігають, а й використовують їх у повсякденному житті.

Народ, який свято береже свої традиції, – НЕЗЛАМНИЙ і НЕПЕРЕМОЖНИЙ!

 

Категорию: