1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Submitted by admin on Thu, 06/01/2023 - 00:17

Міжнародний день захисту дітей відзначається щороку 1 червня. Він був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше його відзначили 1950 року у 51 країні світу. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента України від 30 травня 1998 року.

Діти – це головна радість і надія для батьків та майбутнє нашої держави. Але вже другий рік поспіль День захисту дітей ми відмічаємо в умовах війни, коли маленькі українці позбавлені звичного дитинства. У свій ранній вік вони отримали тяжкий досвід війни, яку розв’язала країна-агресор ще в 2014 році, та її нещадних проявів: обстрілів, поранень, смертей. Вони втрачають своїх батьків, свої домівки, отримують поранення і, що найстрашніше, – гинуть. До того ж у росію депортовано тисячі українських дітей, що є порушенням низки міжнародних норм – у тому числі Конвенції ООН про права дитини. У ХХІ столітті такі страшні слова, як «діти війни», не мали б стосуватися сучасних дітлахів. Але реальність жорстока, нині вона наповнила словосполучення «захист дітей» справжнім сенсом.

Сьогодні, коли в Україні вже другий рік триває війна з російським агресором, наші захисники й захисниці рятують життя українських дітей, роблять усе можливе й неможливе, аби вони відчували захист, безпеку, підтримку, турботу та любов.

Нехай кожна дитина живе в люблячій сім’ї і має щасливе та безтурботне дитинство, адже життя і майбутнє кожної української дитини – безцінні!

 

Категорию: