Доповіді співробітників Науково-екскурсійного відділу МІДЦ

Submitted by admin on Tue, 03/11/2014 - 10:16

6 березня 2014 року на черговому засіданні Науково-екскурсійного відділу Музею було заслухано доповіді наукових співробітників відділу Ольги Зайцевої та Михайла Мельника. Незважаючи на часову й територіальну віддаленість об’єктів дослідження, обидві доповіді стосувалися історії православних храмів.

Провідний науковий співробітник Ольга Зайцева розповіла про давні церкви села Северинівка Вінницької області, які в силу історичних обставин були зруйновані. Крім того, доповідачка зробила акцент на історії самого села, повідала про місцеві природні об’єкти, що входять до складу природно-заповідного фонду України, а також окреслила сучасний стан церковного життя Северинівки.

Старший науковий співробітник Михайло Мельник детально розглянув історію Свято-Іллінського храму, розташованого на Київському Подолі. Доповідач також розповів про життя та діяльність пророка Іллі, на честь якого й було освячено церкву. Однак найцікавішими були власні роздуми автора про значення храму Святого пророка Іллі як першої соборної кафедральної церкви «дохристиянської» Русі. Доповідь викликала значне зацікавлення серед присутніх, що переросло у жваве обговорення.

Категорию: