Наукова доповідь «Археологічні пам’ятки Межигір’я: нові дослідження»

Submitted by admin on Mon, 04/07/2014 - 12:27

31 березня 2014 року в залі засідань Музею історії Десятинної церкви провідні наукові співробітники Науково-дослідного відділу історико-археологічних досліджень кандидат історичних наук Леся Чміль та Наталя Хамайко виголосили наукову доповідь «Археологічні пам’ятки Межигір’я: нові дослідження».

Доповідь присвячено результатам нових археологічних обстежень території маєтку в Межигір’ї (с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області). Проблему складало вилучення території Межигір’я з охоронних реєстрів пам’яток історії, археології та архітектури, що вносило значний дисонанс із відомостями про наявність там останніх. Площа, що становить близько 140 га, була обнесена парканом і доступ громадськості туди значно обмежувався. Водночас, усупереч діючому законодавству, територія постійно розплановувалася й забудовувалася житловими та господарськими об’єктами.

Відкриття доступу до маєтку наприкінці лютого – на початку березня 2014 року дало змогу здійснити візуальне археологічне обстеження цієї ділянки, яке підтвердило наявність 4 уже відомих на цей час пам’яток і дало змогу відкрити ще 2 нові, а також розширити відомості про час їх існування. Загальна хронологія всіх обстежених місцезнаходжень сягає від доби пізньої бронзи – раннього заліза, ХVІ–ХІІ ст. до н. е., до кінця ХІХ – початку ХХ ст. н. е. Особливу увагу привернула територія колишнього Межигірського монастиря, де в ХІХ ст. функціонувала ще й фаянсова фабрика. Більшість знахідок, що їх вдалося обстежити під час огляду, пов’язується саме з виробництвом фаянсу.

Категорию: