Співробітники НЕВ та СМР взяли участь у відкритій лекції Віктора Вечерського

Submitted by admin on Thu, 06/05/2014 - 09:06

28 квітня 2014 року в Кришталевій залі Адміністративного корпусу Національного заповідника «Софія Київська» відбулася відкрита лекція українського архітектора, мистецтвознавця, діяча у сфері охорони культурної спадщини, заступника директора Департаменту культурної спадщини і культурних цінностей Міністерства культури України, кандидата архітектури Віктора Васильовича Вечерського.

Лекція була присвячена архітектурі Володимиро-Суздальського князівства, вона стала завершальною в циклі лекцій Віктора Васильовича про давньоруську архітектуру.

У ході лекції доповідач на високому рівні розповів про характерні риси архітектури не тільки Володимиро-Суздальського князівства, але й близького за типом Рязанського та Московського князівств. Присутні мали можливість простежити розвиток архітектурних форм у цій місцевості на конкретних прикладах: архітектурних планах, археологічних залишках, реконструкціях різних авторів та періодів, а також автентичних пам’ятках архітектури, що збереглися до наших часів.

Найголовніша риса архітектури цього періоду – білокам’яне будівництво, перлина та окраса якого – храм Покрова на Нерлі.

Категорию: