Храм. Град. Держава

Submitted by admin on Wed, 06/11/2014 - 09:28

Чергове засідання Науково-екскурсійного відділу та сектору методичної роботи МІДЦ, яке відбулося 5 червня 2014 року, видалося досить насиченим. На цей день було заплановано візит до Національного заповідника «Софія Київська», а також виголошення доповіді співробітника НЕВ та СМР Антона Володимировича Коваля.

Спершу колектив ознайомився з експозицією «Храм. Град. Держава. Перші муровані християнські храми Києва», яка нещодавно відкрилася в приміщенні Трапезної церкви в Національному заповіднику «Софія Київська». Провести екскурсію для співробітників відділу люб’язно зголосилася організатор експозиції та науковий співробітник «Софії Київської» Віра Вікторівна Павлова. Виставка особливо цікава для колективу МІДЦ, оскільки присвячена першим мурованим християнським храмам Києва. Чільне місце в експозиції займають архітектурні та будівельні матеріали з археологічних розкопок Десятинної церкви: мозаїчна підлога, мармурова капітель, князівський саркофаг, плінфа з князівським знаком Володимира Великого. Деякі із цих матеріалів експонуються вперше. На завершення екскурсії Віра Вікторівна поділилася досвідом створення експозиції та побажала всьому колективу МІДЦ творчих успіхів у нелегкій музейній діяльності.

Колектив НЕВ та СМР продовжив свою роботу в залі засідань МІДЦ, де було заслухано доповідь співробітника відділу А.В. Коваля «Європейський досвід музейних експозицій: виставки в музеях Кракова». Присутнім був і директор Музею Павло Вікторович Дорошенко. Доповідач розповів про виставки, які йому вдалося відвідати в Кракові (Польща), показав фотографії деяких експонатів Археологічного музею, а також експозицій, відкритих у приміщеннях знаменитого Вавельського замку. Крім того, доповідач продемонстрував спеціальну комп’ютерну програму, що дозволяє здійснити екскурсію головними історичними об’єктами Кракова у 3D вимірі.

Категорию: