Семінар на засіданні Науково-дослідного відділу музеєфікації археологічних об’єктів

Submitted by admin on Thu, 07/03/2014 - 14:15

24 червня 2014 року в залі засідань Музею історії Десятинної церкви в рамках реалізації проектів Відділу музеєфікації археологічних об’єктів відбувся семінар, присвячений проблемам музеєфікації залишків храмів доби середньовіччя та нового часу, що були дослідженні під час археологічних розкопок на території України.

У рамках семінару було виголошено кілька доповідей. Перша – «К вопросу о применении основных принципов музеєфикации в процессе археологических исследований» (зав. відділу Дмитро Шевченко) – була присвячена теоретичним питанням поєднання археологічних досліджень і музеєфікації в єдиний послідовний процес роботи з пам’ятками археології та історії.

Теоретичні питання, що були поставлені на початку семінару, знайшли практичне відображення в таких доповідях: «Дослідження храму ХІІІ ст. у Білій Церкві» (старший науковий співробітник Іван Зоценко), «Новый взгляд на проблему музеефикации фундаментов Десятинной церкви в Киеве» (старший науковий співробітник Володимир Гнера).

Виступ на тему «Зруйновані храми Свято-Миколаївського Пустинно-Рихлівського монастиря» (науковий співробітник Роман Луценко) став наочним прикладом поєднання археології та музеєфікаційної діяльності під час досліджень не поодиноких церков, а великих храмових комплексів.

Своєрідним підсумком семінару стала доповідь «Музейный комплекс Берестье» (Білорусь) (старший науковий співробітник Володимир Гнера), у якій на прикладі експозиції законсервованого кварталу давньоруського міста наочно продемонстровано один з можливих шляхів розвитку сучасної археологічної музеєфікації.

Найближчим часом усі доповіді будуть викладені на офіційному сайті МІДЦ.

Категорию: