Відвідини козацького осередку на Подолі

Submitted by admin on Fri, 07/11/2014 - 11:26

Літній період – це не лише пора відпусток для більшості громадян, а й час, коли наша країна відзначає найважливіші державні свята – День конституції, День незалежності України та День державного прапора.

Колектив Науково-екскурсійного відділу та сектору методичної роботи МІДЦ продовжує вивчати основні сторінки історії нашої держави. Саме з цією метою 10 липня 2014 року співробітники відділу відвідали Музей гетьманства, діяльність якого пов’язана з висвітленням проблем та історії державотворення в Україні, зокрема забороненої свого часу історії Гетьманщини. Цей державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад розташований у «будинку Мазепи» в давньому районі Києва – на Подолі, з яким тематично пов’язана одна з екскурсійних програм, що розробляється нині в НЕВ та СМР.

Екскурсію для колективу провела пані Мирослава, яка розповіла про основні події та діячів за козацько-гетьманської доби. Особливу увагу в ході екскурсії було звернено не лише на постаті гетьманів Івана Мазепи та Павла Скоропадського, але й на гетьмана Пилипа Орлика – автора першої конституції України.

Крім того, співробітниця поділилася досвідом створення музею в цілому. Цікавою та корисною була розповідь про те, як в умовах недостатнього фінансування створити науково-дослідний заклад національного значення, поповнити його фонди та організувати роботу для наукових співробітників в малопристосованому для цього приміщенні, що досить актуально і для нашого музею. Співробітники відділу також оглянули виставки робіт художників і народних майстрів, що експонуються в приміщенні Музею гетьманства.

Наприкінці оглядин усіх виставкових залів колектив залишив відгук у книзі відвідувачів. Відвідини Музею гетьманства надихнули співробітників відділу ґрунтовніше вивчати історію державотворення нашої держави, діяльності її видатних діячів, що неодмінно стане у пригоді в подальшій науковій роботі.

Категорию: