«Не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні» (народна мудрість)

Submitted by admin on Fri, 11/21/2014 - 22:17

Саме за таким принципом 20 листопада 2014 року провів свою роботу Науково-екскурсійний відділ та сектор методичної роботи МІДЦ, адже на порядок денний чергового засідання було винесено чимало питань, що потребували нагального вирішення. Зокрема, співробітники відділу надали звіти про виконану роботу за рік, а також висвітлили плани роботи на наступний 2015 рік, обговорили питання організації подальшої діяльності відділу.

Цього дня також відбулася зустріч колективу Науково-екскурсійного відділу зі співробітниками Науково-дослідного відділу фондів. Старший науковий співробітник НДВФ П.Є. Вікторова провела інструктаж щодо захисту від травмування та надання першої медичної допомоги екскурсантам під час проведення екскурсій. Зустріч зі старшим науковим співробітником НДВФ В.К. Козюбою відбулася у форматі «запитання-відповідь». Віталій Костянтинович відповів на запитання співробітників НЕВ, що стосувалися історії та методики археологічних досліджень не лише Десятинної церкви, але й усієї території Старокиївської гори. В.К. Козюба також надав нові історичні відомості щодо об’єктів, розташованих безпосередньо на екскурсійному маршруті. Сподіваємося, що співпраця між науковцями відділів МІДЦ стане доброю традицією…

Наприкінці засідання з науковими доповідями виступили завідувач Науково-екскурсійного відділу В.В. Мєщєряков та завідувач сектору методичної роботи С.В. Чорний. Зокрема, у доповіді С.В. Чорного «Київська богословська періодика в ХIХ столітті: загальна характеристика» йшлося про причини виникнення, наповнення, цільову аудиторію розповсюдження та вплив богословської періодики на розвиток церковної журналістики. В.В. Мєщєряков виголосив доповідь за темою «Паломницький рух: історія та розвиток», де було окреслено історію паломницького руху від середньовіччя, часу хрестових походів до сьогодення, висвітлено ситуацію паломницького руху за сучасних умов в Україні. Доповідач докладно проаналізував діяльність монастирів, туристичних організацій, що займаються так званим релігійним туризмом.

Категорию: