Участь науковця МІДЦ В. Жиголи в семінарі

Submitted by admin on Thu, 11/27/2014 - 21:27

25 листопада 2014 року старший науковий співробітник НДВІАД МІДЦ Віталій Жигола взяв участь у семінарі, присвяченому обміну досвідом у сфері культури між Україною та Польщею, який відбувся в Національному заповіднику «Софія Київська».

Перша частина семінару складалася з доповідей на тему популяризації польської культури за кордоном та роль у цьому Міністерства культури й національної спадщини Республіка Польща. Доповідачі з Інституту Адама Міцкевича (м. Варшава) та Інституту книги (м. Краків) поділилися досвідом щодо пріоритетів, інструментів, механізмів та проблем, пов’язаних з роботою за кордоном.

Друга частина семінару була присвячена технічним питанням збереження історичної та культурної спадщини Польщі (а саме: оцифровці документів, збереженню на носіях та захист фото- і відеоматеріалів); питанням щодо надання вільного доступу до архівних матеріалів; юридичним проблемам, пов’язаним з авторським правом.

Наприкінці семінару відбулося прийняття від імені Міністра культури України. Надана інформація та здобутий досвід стане в нагоді при збереженні історичної та культурної спадщини України, зокрема Десятинної церкви.

Категорию: