Наукова доповідь Наталі Хамайко та Олени Журухіної

Submitted by admin on Fri, 02/06/2015 - 15:50

2 лютого 2015 року в залі засідань Музею історії Десятинної церкви співробітники Науково-дослідного відділу історико-археологічних досліджень Наталя Хамайко та Олена Журухіна виголосили наукову доповідь «Бурштин з розкопок на вул. Спаській, 35 у м. Києві», присвячену знахідкам бурштину в археологічних шарах київського Подолу.

Дослідженнями виявлено чисельний та інформативний матеріал, пов’язаний із життям та виробничою діяльністю торгово-ремісничого центру Києва в давньоруський період. Доволі цікавими виявилися знахідки бурштину та виробів з нього: прикраси (намистини, персні, вставка до персня, хрестики-тільники), заготовки, скупчення необробленого бурштину. Привертає увагу наявність серед знахідок бурштинових хрестиків. Вони мають аналогії серед давньоруських пам’яток Північно-Західної Русі.

Частину знахідок (шматки необробленого бурштину) вивчали за допомогою флуоресцентного аналізу, який визначив прибалтійське походження більш ранніх зразків (шар першої третини ХІ ст.). Інші зразки за характеристиками схожі на український бурштин.

Категорию: