Плідна робота Науково-екскурсійного відділу МІДЦ

Submitted by admin on Sat, 03/21/2015 - 09:31

19 березня 2015 року на черговому засіданні Науково-екскурсійного відділу та сектору методичної роботи було обговорено питання щодо проведення виставки «Великодня писанка». У рамках реалізації поставлених завдань було здійснено пошук літератури для екскурсійного обслуговування виставки.

Крім того, на засіданні Відділу було заслухано доповідь старшого наукового співробітника А.А. Петренка про шанування християнських святинь на Русі та культ святих патронів як вияв релігійності князівського роду. На основі історичного матеріалу та джерел було обґрунтовано, що культи святих княжих патронів посідали центральне місце в загальній сакральній ієрархії давньоруських святих. Вони відтворювали ідейні витоки язичницького культу предка та формували особливості ґенези Київського християнства в цілому.

Цього ж дня співробітники Відділу, згідно з планом заходів, спрямованим на підвищення кваліфікації та обмін досвідом роботи, побували на виставці «Хрест та шабля. Київський митрополит Петро Могила (1597–1647)» в Національному заповіднику «Софія Київська». На виставці були представлені експонати, які відображають життєвий шлях Петра Могили, тогочасна зброя та історична реконструкція обладунків воїнів, які брали участь у Хотинській битві 1621 року.

Інша виставка, присвячена пам’яті київського митрополита Володимира (Сабодана), продемонструвала глибокі знання та теплі спогади нашого колеги НЕВ В.А. Грибеника про особисті речі колишнього Предстоятеля УПЦ.   

Кульмінацією засідання стала презентація завідуючим відділу В.В. Мєщєряковим другого номера щорічного бюлетеня МІДЦ «Opus Mixtum».

Категорию: