Доповідь старшого наукового співробітника МІДЦ Олександра Кукуішка

Submitted by admin on Mon, 05/25/2015 - 14:25

19 квітня 2015 року в конференц-залі МІДЦ на відкритому засіданні Науково-дослідного відділу історико-археологічних досліджень було заслухано доповідь старшого наукового співробітника Олександра Кукуішко «Десятинна церква – перша пам’ятка митрополичого (державно-соборного) жанру, що формувався в церковній архітектурі Київської Русі».

На підставі поділу на тектоніко-структурні типи, що практикувалися в давньоруській храмовій архітектурі, доповідач розглянув її обґрунтування функціонально. Обґрунтування здійснюється шляхом застосування до пам’яток давньоруського храмового зодчества поняття жанрів, як воно застосовується до давньоруського образотворчого мистецтва.

Десятинна церква поєднувала в собі великокнязівську, церковну та загальноміську функції. З її спорудженням почався новий етап храмового монументального будівництва в домонгольській Русі. На прикладі Десятинної церкви розглянуто витоки формування, становлення та подальший історичний розвиток державно-соборного, або митрополичого, жанру храмового будівництва – одного з провідних у Давній Русі .

Отримані дані стануть у нагоді під час складання матеріалу екскурсійних програм Музею історії Десятинної церкви.

Категорию: