Відвідання музею «Золоті ворота» в Києві

Submitted by admin on Wed, 06/03/2015 - 18:34

2 червня 2015 року співробітники НДВІАД Музею історії Десятинної церкви на чолі із завідувачем Ярославом Кризиною відвідали один із чудових музейних закладів Києва – «Золоті ворота», де мали можливість ознайомитися з експозицією та науковою роботою закладу. Особливо вразив музейний храм Благовіщення Богородиці, який було створено за зразками візантійських храмів ХІ ст.    

Усередині реконструйованого павільйону Золотих Воріт розташовано експозицію, присвячену історії будівництва, існування та реконструкції головної брами давнього Києва. Основною її частиною є залишки стін воріт, збудованих у ХІ ст. і зруйнованих у XVII ст. У 1832 році К. Лохвицький провів археологічні розкопки Золотих воріт. До 1982 року, коли було збудовано павільйон, стіни стояли просто неба.

До стін першої половини ХІ ст. в окремих місцях примикає пізніша кладка, виконана також у «змішаній» техніці, але вона дещо різниться від первісної товщиною плінфи і кольором розчину. Це сліди ремонту воріт, проведеного у ХІІ ст. Усередині павільйону добре видно бокові стіни проїзду, що примикали в давнину до валу і були позбавлені декоративного оброблення. На них можна побачити відбитки колод внутрішньовалових конструкцій, що складалися з великого й малого зрубів, до яких входило 9 клітей з товстих колод, заповнених землею. З боку поля перед Воротами проходив рів заввишки 15 м і завглибшки 8 м. Його сліди видно сьогодні в перепаді рівня Золотоворітського проїзду.

У 2006 році музей був закритий, а стіни й грати цінної культурної пам’ятки столиці понівечені численними графіті. Золоті Ворота перебували у аварійному стані. З 2009 року музей відремонтували і знову відкрили для відвідування.

Категорию: