Подорож до міста-музею

Submitted by admin on Wed, 07/22/2015 - 11:08

8 липня 2015 року співробітники Музею історії Десятинної церкви, на чолі з директором Павлом Дорошенком, здійснили дивовижну робочу поїздку в м. Переяслав-Хмельницький. Усі, хто цікавиться давньою історією, безмежно люблять це місто. Переяслав – місто-музей, у якому сплелися воєдино часи князювання Володимира Великого (місто засновано за його велінням), події війни Богдана Хмельницького (тут підписані статті Переяславської ради) та сучасність.

Місто, будучи порівняно невеликим за територією і населенням, включає в себе понад тридцять музеїв, майже десяток церков ХІ–ХVІІ ст., безліч пам’ятників і місць, нерозривно пов’язаних із бурхливими подіями нашого минулого.

Серед унікальних пам’яток історії, що їх наша група відвідала під час поїздки, на особливу увагу заслуговують Церква святих Бориса і Гліба та комплекс Михайлівського монастиря.

Борисоглібська церква була побудована в першій половині ХІХ ст. на колишньому хуторі Бабачиха, у передмісті Переяслава (зараз – у межах міста). Історична й церковна традиції пов’язують це місце з убивством перших на Русі святих, молодших синів Володимира Святославича – Бориса та Гліба.

Комплекс Михайлівського монастиря – унікальний пам’ятник історії та архітектури. Побудований наприкінці ХІ ст., Михайлівський собор став ядром майбутнього центру православ’я всієї Середньої Наддніпрянщини. Монастир багато разів руйнувався і відбудовувався. Від першого кам’яного собору, побудованого майже через сто років після спорудження Десятинної церкви, збереглися тільки фундаменти, що їх нині законсервовано.

Під час своєї подорожі співробітники МІДЦ відвідали також один з найдивовижніших музеїв України – Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, де просто неба представлена історія цього регіону від палеоліту до сучасності.

Категорию: