Князь Володимир: воїн, хреститель, політик. Виставка з такою назвою розпочала свою роботу в Києві

Submitted by admin on Thu, 07/30/2015 - 12:16

«Князь Володимир: воїн, хреститель, політик». Виставка з такою назвою розпочала свою роботу в Києві. Вона присвячена 1000-літтю успіння князя Володимира Великого – творця   давньоруської держави. Представлені на ній матеріали дозволяють зануритися в атмосферу Русі кінця Х століття, на тлі якої рельєфно виступає історична постать київського князя Володимира Великого.

У Києві на вулиці Володимирській, у Музеї  історії  Десятинної церкви, фундаменти якої були закладені з княжого наказу Володимира-хрестителя, відбулося відкриття виставки  “Князь Володимир – воїн, хреститель, політик”.

Валентин Гребенник, науковець Музею: «Ця людина консолідувала всі слов’янські землі, об’єднала їх у єдину державу. Цивілізаційним рішенням цього князя було хрещення  Київської Русі. Ця подія ввела державу в коло цивілізованих країн. Тим самим в його житті стався особистісний перелом і він з варварського правителя якогось племінного союзу перетворився в монарха однієї з найбільших держав Східної Європи».

Перед виставкою організатори влаштували  невеликий атракціон під назвою: “Монетний двір князя Володимира”. Карбують монети із зображенням князя та Десятинної церкви. У такий спосіб історики нагадують, що понад  тисячу років тому з наказу князя Володимира карбували монети зі срібла та золота – «златники» і «срібники», що  значно зміцнило становище Київської Русі. Серед експонатів – сучасні гривни й забуті купони із зображенням князя-хрестителя, а також його канонізований лик в іконописному розмаїтті. Історики кажуть, що не тільки церква, але й наукова література ніби   канонізувала рівноапостольного київського князя.

Дмитро Шевченко, завідувач Науково-експозиційного відділу Музею: «За 200 лет ничего нового не узнали, нет никаких материальных свидетельств, кроме фундаментов Десятинной церкви. Мы точно знаем, что князь дотрагивался до них».

Співробітники Музею історії Десятинної церкви  представили реконструкцію одягу знатного киянина часів князя Володимира.

Дмитро Шевченко, завідувач Науково-експозиційного відділу Музею: «Перед нами вариант повседневной одежды князя конца Х века. Это точная копия, выполненная из тех же материалов: вышитая рубашка со скандинавским и славянским узорами, шейная гривна серебряная, золотая фабула скандинавская. Обязательно  волчий воротник, или из рыси, или медвежий. Знатный человек всегда носил воротник хищника. Шапка с беличьей опушкой. Кожаный ремень с золотыми накладками. Кошель. И обязательный атрибут – большой меч!»

Серед експонатів – найдавніший скульптурний  пам’ятник князю в мініатюрі.

Володимир Мєщєряков, завідувач Науково-екскурсійного відділу Музею: «У каждого города свои визитные карточки. У нас – памятник Владимиру Великому на одном из холмов. В кресте были установлены газовые фонари (их позже заменили на электрические лампочки), и поэтому в темноте крест был виден на противоположном берегу Днепра, освещая дорогу всем ищущим ту чистоту православия, которую принес на нашу языческую землю князь Владимир в 988 году».

Виставка «Князь Володимир: воїн, хреститель, політик» у Музеї історії Десятинної церкви працюватиме до вересня. 

Журналіст: Сакада Л.

Категорию: