Участь науковців МІДЦ у конференції «Київське Полісся: історія, археологія, етнографія»

Submitted by admin on Wed, 09/16/2015 - 15:05

9–11 вересня 2015 року в м. Іванкові Київської області відбулася наукова конференція «Київське Полісся: історія, археологія, етнографія». Питання, які порушувалися на ній, переважно стосувалися історичного розвитку цього краю – від кам’яної доби до сучасності.

Від музею історії Десятинної церкви в конференції взяли участь Олена Журухіна з доповіддю «Вироби зі скла з розкопок давнього Чорнобиля (за результатами досліджень останніх трьох років)», Віталій Козюба з доповіддю «Давні укріплення півночі Київського Полісся: стан вивчення і перспективи дослідження», Наталя Хамайко з доповіддю «Особливості традиційного жіночого убору древлянського та сіверянського населення Полісся Х–ХІ ст.» та Леся Чміль, яка була співавтором двох доповідей – «Археологічні розвідки 2013–2014 рр. в Іванківському районі» та «Порівняльний аналіз керамічних комплексів поселень Ходосівка-Рославське та Іванків-3».

Учасники заходу мали змогу оглянути місто Іванків та його околиці, ознайомитися з топографією, відвідати Іванківський краєзнавчий музей, кілька невеликих місцевих (у тому числі сільських) музеїв – при школі, бібліотеці, відділенні культури, побувати на садибі діючого гончаря А.Д. Шихненка у с. Прибірськ, вклонитися могилам майстрині-ткалі Ганни Верес і художниці Марії Приймаченко, а також побувати на екскурсії в Зоні відчуження після аварії на ЧАЕС.

Категорию: