Виставка «Акт злуки: шлях до єдності України»

Submitted by admin on Mon, 01/18/2016 - 17:26

21 січня 2016 року о 15.00 у приміщенні Музею історії Десятинної церкви (спільно з Музеєм історичного центру міста Києва) відбудеться урочисте відкриття виставки, присвяченої 97-й річниці виголошення Акту злуки українських земель.

22 січня 1919 року відбулася одна з найвизначніших подій в історії української державності – було виголошено Акт про об’єднання земель УНР та ЗУНР у єдину країну. Ця подія стала ключовою віхою в революційній боротьбі за національне самовизначення, що заклала фундамент для подальшої розбудови української незалежності протягом усього ХХ ст. Уперше в новітній історії була офіційно висловлена ідея соборної незалежної національної держави, що об’єднала всіх українців.

Представлені в експозиції історичні матеріали розповідають про шлях західної та східної спільноти до єдності через утворення власної державності, спротив зовнішнім агресіям, подолання руїни, участь у загальноєвропейських процесах післявоєнної розбудови.

Виставка презентує шлях до української державної соборності як невід’ємну частину загальноєвропейських процесів ХХ ст., що вплинули на нашу сучасність.

Виставка працюватиме до 22 лютого 2016 року в будні з 10.00 до 17.00.

Запрошуємо всіх охочих!

Категорию: