Науковець МІДЦ взяв участь у конференції «Чернігівські старожитності»

Submitted by admin on Sat, 12/14/2013 - 01:04

3 жовтня 2013 року в м. Чернігові відбулася Міжнародна наукова конференція «Чернігівські старожитності», присвячена 890-річчю першої писемної згадки про Борисоглібський собор у м. Чернігові. У роботі конференції взяли участь дослідники з України, Канади та Росії.

Тематичні напрями роботи конференції:

- шанування святих Бориса і Гліба в Київській Русі;

- архітектурно-археологічні дослідження Борисоглібського собору;

- джерела з історії Борисоглібського собору;

- визначні особи та меценати, пов’язані з Борисоглібським собором;

- Борисоглібський кафедральний собор у XVII–XVIII ст.;

- Чернігівський Дитинець у ХІІ – на початку ХІХ ст.

Організатори наукової конференції: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Центр пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Інститут історії, етнології і правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського.

Музей історії Десятинної церкви на конференції представляв науковий співробітник Науково-дослідного відділу музеєфікації археологічних об’єктів Р.М.Луценко, який виступив з доповіддю «Храм-усипальня Давидовичів».

Категорию: