Виставка «Кияни у світі. Відомі і невідомі імена»

Submitted by admin on Sat, 05/28/2016 - 16:04

27 травня 2016 року в Музеї історії Десятинної церкви відбулося відкриття виставки «Кияни у світі. Відомі й невідомі імена», присвяченої улюбленому святу мешканців столиці – Дню Києва.

Співорганізаторами цього музейного проекту стали Київський академічний театр «КОЛЕСО», Музей історичного центру міста Києва, Бібліотека ім. Ошера Шварцмана ЦБС Шевченківського району, Музей спортивної слави України.

Видатні українці – мешканці Києва, наші співвітчизники, справжні визначні постаті, котрі прославили й прославляють наше місто і нашу країну, відомі всьому світові. Що ми знаємо про них, про їхній життєвий шлях? Чи пам’ятаємо їхні імена?

Видатні науковці:

Степан Прокопович Тимошенко (1878–1972) – фізик-механік, професор багатьох університетів світу, організатор і перший директор Київського інституту технічної механіки;

Георгій Степанович Писаренко (1910–2001) – академік, дійсний член Міжнародної академії астронавтики, незмінний директор створеного ним академічного Інституту проблем міцності, завдяки діяльності якого Україна залишається лідером авіаційного та ракетно-космічного машинобудування. Його іменем названо малу планету сонячної системи;

Олександр Олександрович Селянко (1952–2001) – доктор біологічних наук, за рейтингом наукових досягнень у галузі фізіології входив до десятка найрезультативніших учених світу, вніс значний вклад у розвиток нейрофізіології. Останні десять років свого життя працював у відділі фармакології Лондонського університету. Людина, для якої біль інших був страшнішим, аніж власний.

Літератори:

Віктор Платонович Некрасов (1911–1987) – письменник, закоханий у Київ (перечитайте його «Міські прогулянки»), фронтовик, людина з громадянською позицією і непримирима до будь-якої фальші, був позбавлений радянською владою громадянства «за діяльність, несумісну з високим званням громадянина СРСР»;

Марк Ісакович Райгородецький (1940 р.) – учитель школи № 171 на Печерську, неперевершений викладач російської мови та літератури, учитель «від Бога», однодумець Некрасова, за що був засуджений та емігрував до Америки;

Арсеній Олександрович Кудрявцев (1908–1973) – фронтовик, кавалер орденів, учасник блокади Ленінграда, учасник Нюрнберзького процесу, Генеральний секретар секції Союзного Секретаріату Контрольної Ради Німеччини.

Відомі спортсмени, чиї імена занесені в енциклопедію спортивної слави: Поліна Астахова, Олег Блохін, Георгій Дибенко, Яків Куценко, Валерій Лобановський, Іван Дерюгін, Валентина Манкіна, Віталій Кличко – нині ще й мер нашого міста. З дитинства він мріяв стати футболістом, але хтось спробував відібрати в нього м’яча неспортивним способом, і він став боксером. Усіх їх поєднує вміння мріяти і наполегливо працювати на реалізацію своєї мрії.

Сьогодні киян у багатьох країнах світу успішно репрезентує творчий колектив Київського академічного театру «КОЛЕСО», незмінним керівником якого з 1988 року є народна артистка України Ірина Яківна Кліщевська. Виступи улюбленого киянами театру мають успіх як у глядачів, так і прискіпливих членів журі багатьох Міжнародних фестивалів.

На відкриття виставки завітало багато киян, серед яких Віталій Ковалинський – письменник, журналіст, автор багатьох книжок про Київ; Вікторія Свіщова – головний спеціаліст Департаменту культури КМДА; дружина героя нашої виставки Олександра Селянка Людмила Пекарська, яка мешкає в Лондоні і працює в тижневику Союзу Українців у Великобританії «Українська Думка» та родичі інших героїв виставки.

Запрошуємо всіх охочих до нашого Музею!

28–29 травня вхід безкоштовний

Категорию: