Відкриття виставки «Тризуб – символ державності: витоки і сучасність»

Submitted by admin on Tue, 08/23/2016 - 09:00

До 25-ої річниці Незалежності України 22 серпня 2016 року в приміщенні Музею історії Десятинної церкви (вул. Володимирська, 6/1) відбулося урочисте відкриття виставки «Тризуб – символ державності: витоки і сучасність». Захід розпочався з виступу чоловічого вокального ансамблю «Perfectum» (засновник, художній керівник та виконавець – головний зберігач Музею історії Десятинної церкви Денис Розумець). У чудовому виконанні ансамблю перед входом до Музею для відвідувачів і перехожих прозвучав Гімн України, патріотичні українські пісні «Плине кача», «Гей, соколи» та гімн січових стрільців «Ой у лузі червона калина».

Відвідувачі мали можливість ознайомитися з історією головного елемента великого Державного герба незалежної, суверенної і соборної Української держави, який бере початок від першої київської князівської династії Рюриковичів та ввійшов в історію під назвою «тризуб». Це – перша музейна експозиція, присвячена історії цього символу.

Матеріали виставки розповідають про різні теорії щодо значення тризуба, про знайдені під час розкопок на території садиби Десятинної церкви найдавніші артефакти із зображенням князівських знаків (печатки, монети ІХ – початку ХІІ ст., цеглини-плінфи), про перше юридичне затвердження тризуба в державній символіці Української Народної Республіки (УНР), його значення у 1920–1970-х роках для об’єднання всіх українців діаспори довкола ідеї відродження Української держави. Затвердження тризуба 19 лютого 1992 року малим Державним гербом суверенної України стало символом спадкоємства державотворчих традицій Київської Русі. Головний акцент виставки зосереджено на символіці національно-визвольних змагань за незалежність України в різні часи, а також на стійкій традиції зображення тризуба на грошових знаках. Як державний символ сьогодні тризуб присутній на нагородах, прапорах, поштових марках, паспортах, печатках тощо. Виставка демонструє понад 200 експонатів із фондів Музею історії Десятинної церкви, Музею спортивної слави України, приватних збірок.

Виставка працюватиме до 10 жовтня 2016 року.

Запрошуємо всіх охочих!

 

Категорию: