Відкриття виставки «Нюрнберзький процес. Уроки історії»

Submitted by admin on Wed, 11/23/2016 - 14:55

23 листопада 2016 року в приміщенні бібліотеки ім. Ошера Шварцмана відбулося відкриття виставки Музею історії Десятинної церкви та бібліотеки ім. Ошера Шварцмана «Нюрнберзький процес. Уроки історії», присвяченої 70-й річниці закінчення процесу та міжнародного засудження нацизму як явища. Експонати виставки надані власниками приватного архіву киянина – учасника Нюрнберзького процесу, який збирав документальні свідоцтва трагічних моментів історії.

Нюрнберзький процес – судовий процес над групою головних нацистських військових злочинців. Нерідко його називають «Судом історії». Процес проходив у Нюрнберзі (Німеччина) з 20 листопада 1945 року по 1 жовтня 1946 року в Міжнародному військовому трибуналі. 29 серпня 1945 року було опубліковано список головних військових злочинців, що включав 24 нациста.

Підсудним було пред'явлено звинувачення в плануванні, підготовці, розв'язанні та веденні агресивної війни, тобто в злочинах проти світу; у вбивствах і катуваннях військовополонених та мирних жителів окупованих країн, вивезення цивільного населення в Німеччину для примусових робіт, вбивствах заручників, пограбування суспільної і приватної власності, руйнуванні міст і сіл, у винищуванні, поневоленні, засланнях та інших жорстокостях, скоєних стосовно цивільного населення за політичними, расовими або релігійними мотивами, тобто в злочинах проти людяності.

На виставці представлені фотодокументи, які ілюструють хід процесу, його передумови й наслідки. Деякі оригінали документів демонструються вперше. Це витяг з вироку та фотографії страчених нацистських злочинців, які були зроблені для преси, щоб показати реальність їх страти. Незважаючи на шокуючий характер цих фото, організатори виставки вважають за доцільне продемонструвати їх широкому загалу, як свідоцтво того, що зло, навіть підтримане колись мільйонами людей, завжди буде покаране і відповідальності не можна уникнути.

Виставка триватиме до 16 грудня 2016 року.

Категорию: