Співробітники Музею відвідали мистецькі виставки в Національному заповіднику «Софія Київська»

Submitted by admin on Mon, 01/27/2014 - 01:05

25 січня 2014 року співробітники Музею історії Десятинної церкви на чолі з директором П.В. Дорошенком відвідали низку мистецьких виставок у Національному заповіднику «Софія Київська». Насамперед вони оглянули постійно діючі виставки «Мозаїки і фрески Михайлівського Золотоверхого собору ХІІ ст.» та «Мистецтво іконопису – духовна спадщина народу», де представлені експонати із зібрання Національного заповідника «Софія Київська».

У виставкових залах пам’ятки архітектури XVIII ст. «Будинок митрополита» науковці МІДЦ ознайомилися з виставкою «Шедеври давньоруського мистецтва. Ікони XV–XVII століть з колекції Музею імені Андрія Рубльова» (Російська Федерація). Експозиція містить 30 унікальних ікон, які в Україні демонструються вперше. Особливо важливими є твори давньоруського мистецтва XV – першої половини XVI ст., а саме: велична ікона «Богоматір Одигітрія Смоленська» та ікона «Великомученик Георгій зі сценами житія» першої третини XVI ст., що несуть у собі традиції творчості відомого іконописця Діонісія. Поряд з іконами московської школи представлені твори іконописців Російської Півночі та Поволжя.

Наступна виставка, на якій побували співробітники МІДЦ, – «Київські одкровення Адріана Прахова». Це перший великий виставковий проект заповідника, присвячений постаті видатного мистецтвознавця, археолога Адріана Прахова (1846–1916). Він жив у Києві упродовж 1884–1896 років, досліджував давні фрески Кирилівської церкви, монументальний живопис Софійського й Михайлівського соборів, керував художніми роботами в щойно спорудженому Володимирському соборі. Вперше серед експонатів виставки – 117 ескізів та начерків В. Васнецова під час роботи у Володимирському соборі. Один із центральних експонатів у залі, присвяченому Володимирському собору, – плащаниця, що її вишила донька Адріана Прахова Олена за ескізами В. Васнецова.

На завершення науковці МІДЦ відвідали виставку «Натхнення під покровом Святої Софії – Премудрості Божої» народного художника України Людмили Мєшкової. Основу експозиції становлять декоративні керамічні композиції, портрети, ікони. До уваги глядачів представлено також ескізи двох декоративних панно: алегорична композиція «Хіросіма–Чорнобиль», над якою майстриня працювала понад 20 років, та «Земле, флюїди життя і розквіту світам Всесвіту посилай…» – найбільша і найвідоміша робота Л. Мєшкової, розміщена в Штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі (Франція).

 

Категорию: