Спільний виставковий проект бібліотеки ім. Ошера Шварцмана та Музею історії Десятинної церкви «Обрати свій шлях», присвячений одній з маловідомих сторінок Української революції 1917 – 1921 років — виборам до Установчих зборів

Submitted by admin on Sat, 09/01/2018 - 16:40

Від 27 червня до кінця серпня 2018 року в приміщенні бібліотеки ім. Ошера Шварцмана відбувся спільний виставковий проект бібліотеки та Музею історії Десятинної церкви «Обрати свій шлях», присвячений одній з маловідомих сторінок Української революції 1917 – 1921 років — виборам до Установчих зборів.

         За два місяці виставку, на якій експонувалися унікальні документи тих часів, відвідало близько 300 киян та гостей міста. Серед них, зокрема, відомі громадські діячі – співпрезидент Вааду України Йосип Зісельс та директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, український диригент Олексій Баженов, член ради директорів ініціативи «Українсько-єврейська зустріч», адвокат Марк Фрайман (Канада) та багато інших. Організаторам приємно було почути схвальні відгуки й від членів київського історичного клубу «Мнемосіна».

         Кожен відвідувач зміг ознайомитися з програмами політичних сил, які брали участь у виборах до Установчих зборів, що відбулися в Україні на межі 1917–1918 років. На відміну від зборів того часу, які зі словами «Панове, розходьтеся! Караул втомився!» розігнав матрос-анархіст Железняк, відвідувачі виставки змогли вільно зробити свій вибір. Підсумовуючи, ми можемо порівняти погляди наших сучасників та мешканців Києва, котрі були учасниками подій тих часів. Проведений по закінченню виставки підрахунок засвідчив такий розподіл голосів: партія «есерів» – 36,7%; «Бунд» – 26,7%; «кадети» – 20%; РСДРП – 13,3%; партії професійних спілок – 3,3%. Звісно, ми отримали лише думку відвідувачів виставки, але й вона є досить показовою. До речі, жоден бюлетень не було зіпсовано – наші сучасники вміють голосувати!

Категорию: