Відкриття виставки, присвяченої творчості київського художника Стефана Статецького в галереї Музею Тараса Шевченка в місті Каневі

Submitted by admin on Fri, 11/09/2018 - 15:59

9 листопада 2018 року в галереї Музею Тараса Шевченка відбулося відкриття підготовленої Музеєм історії Десятинної церкви у творчій співпраці з Музеєм Тараса Шевченка в місті Каневі виставки, присвяченої творчості київського художника Стефана Статецького.

В експозиції представлені твори художника, якого сьогодні мало згадують у мистецьких колах. За спогадами близьких, Стефан Статецький був дуже інтелігентною людиною, справжнім патріотом. Основною темою його творчості було тогочасне життя українців, яким судилося жити у важкі часи тоталітарного режиму. Митцям теж потрібно було творити відповідно до тогочасних вимог партійної еліти, бо навіть за використання на полотні жовто-блакитного кольору можна було отримати тавро «ворога народу». Тож немає нічого дивного, що за життя митець не зробив жодної персональної виставки, сотні робіт залишалися тривалий час у майстерні художника ніким не бачені і ніким не оцінені. І ось уперше, дякуючи дружині митця Тетяні Левченко та колективу Музею історії Десятинної церкви, відвідувачі Тарасової Гори можуть побачити твори Стефана Статецького в канівському музеї Тараса Шевченка.

На виставці представлено більше шістдесяти творів художника в різних техніках. В експозиції створена також сучасна інсталяція «У майстерні художника» з експонуванням оригінальних меморіальних предметів побуту, власних речей митця, альбому його начерків і т. д.

Виставка відкрита для огляду впродовж листопада–грудня 2018 року. Урочиста церемонія відкриття стала святом для всіх відвідувачів Тарасової Гори. Сподіваємося, що наша виставка поверне з небуття історії українського образотворчого мистецтва ім’я художника Стефана Статецького.

Категорию: