Виставка «Новорічні свята на Стрітенській»

Submitted by admin on Fri, 01/04/2019 - 15:16

3 січня 2018 року в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана відкрилася новорічна виставка Музею історії Десятинної церкви та Бібліотеки ім. Ошера Шварцмана «Новорічні свята на Стрітенській»

У відтвореному інтер’єрі старої київської квартири гостей зустрічала жива новорічна ялинка, прикрашена гірляндами, скляними та паперовими іграшками, а також традиційними цукерками та мандаринами. Стіни виставкової зали прикрашали ялинкові гілки з новорічними прикрасами, деяким з яких вже виповнилося більше півстоліття. Відвідувачі з радістю впізнавали новорічні іграшки, які супроводжували їх дитинство, на старій ширмі роздивлялися домашні новорічні фотографії, на яких тепер вже поважні пані та панове були ще маленькими і весело розповідали віршики та танцювали в казкових образах зайчиків та сніжинок.

Не менш цікава колекція новорічних листівок та телеграм, серед яких навіть листівка 1944 року та новорічне вітання 1951 року. На столі та піаніно, а також під ялинкою стояли Діди Морози, теж дуже похилого віку, з вже тьмяними обличчями та залатаним одягом, але від того не менш ошатні та поважні.

Відкриття виставки відбулося весело та радісно. Був створений справжній святковий настрій, цьому завдячуємо завжди дружнім та привітним співробітникам бібліотеки ім. О. Шварцмана й чудовому святковому гумору Аркадія Гарцмана та Олександра Володарського. Глядачі тепло вітали маленьких артистів на святковому новорічному концерті,  учасники якого отримали почесні дипломи Міжднародного фольклорного Фестивалю «Витоки культур» за збереження та відтворення національних культурних традицій.

Діти також взяли участь у майстер-класі з виготовлення новорічної іграшки. За створення надзвичайно доброзичливої та творчої атмосфери хотілося б особливо подякувати співробітникам Науково-екскурсійного відділу Музею, зокрема Наталії Грішановій.

Усі учасники відкриття виставки отримали позитивні емоції.

Виставка триватиме до 15 січня 2019 р., отже всі бажаючі також можуть долучитися до нашого маленького свята.

Категорию: