Виставка з нагоди 95-річчя Сергія Параджанова

Submitted by admin on Fri, 01/18/2019 - 11:28

16 січня 2019 року в бібліотеці імені Ошера Шварцмана в рамках виставково-мистецького проекту «Натхнення Божого митці. Parajanov-Fest (Сергій Параджанов. 100–5)» відбулося відкриття виставки, присвяченої 95-річчю видатного українського режисера Сергія Йосиповича Параджанова (09.01 1924 – 20.07 1990).

Виставку підготували співробітники Музею історії Десятинної церкви у творчій співпраці з бібліотекою ім. Ошера Шварцмана, Вірменським товариством культурних зв’язків AOKS-Україна, Parajanov-ART та Центром творчих ініціатив Київської міської єврейської громади з популяризації творчості видатних митців України в рамках виставково-мистецького проекту «Натхнення Божого митці. Parajanov-Fest (Сергій Параджанов. 100–5)».

Сергій Параджанов – вірменин грузинського походження, творець візитівки українського «поетичного кіно» – картини «Тіні забутих предків» (1964), яка отримала 39 міжнародних нагород і 24 гран-прі на кінофестивалях (у Мар-дель-Платі, Римі, Салоніках та ін.)

Параджанова називали «генієм» та «маестро» його друзі – світові митці Федеріко Фелліні, Мікеланджело Антоніоні, Жан-Люк Годар, Анджей Вайда, Ів Сен Лоран, Андрій Тарковський та інші. Сам про себе режисер казав, що він «вірменин, який народився у Тбілісі і сидів у російській в’язниці за український націоналізм».

Сергій Йосипович був режисером, сценаристом, актором, художником, скульптором, композитором, костюмером, гримером, хореографом. За своїх учителів він вважав Олександра Довженка та Андрія Тарковського. Значний вплив Параджанов здійснив на Федеріко Фелліні.

Сергій славився ексцентричними витівками, розіграшами, скандалами. Але «Параджанов – це більше, ніж легенда про Параджанова».

У вечері спогадів і роздумів «Тінь незабутого предка», присвяченому митцю, спогадами про життя і творчість Сергія Параджанова поділилася Світлана Іванівна Щербатюк, вдова митця.

На виставці експонуються твори видатних фотомитців з різних країн світу – Юрія Мечітова (Тбілісі), Михаїла Насберга (Стокгольм), Марка Полякова (Нью-Йорк) та інших.

Категорию: