Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник

Submitted by admin on Wed, 10/30/2019 - 14:41

Нещодавно співробітники Музею історії Десятинної церкви відвідали Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник. Знайомство з комплексом почалося з цікавої та пізнавальної екскурсії в Історичному музеї, що висвітлювала історію міста та району від палеолітичної доби до сучасності. Експозиція демонструє не лише унікальні експонати археологічних епох та історичних періодів, а й висвітлює біографії видатних особистостей Корсунщини.

Відвідали також Музей історії Корсунь-Шевченківської битви – однієї з наймасштабніших наступальних операцій у ході Другої світової війни по звільненню Правобережної України, що завершилася перемогою радянської армії. Десять залів репрезентують численні особисті речі бійців, обмундирування та спорядження воюючих сторін, зброю, унікальні документи, фотоматеріали, нагороди, занурюючи відвідувачів в атмосферу наймасштабнішої війни в історії людства.

Варто зауважити, що експозиція Музею історії Корсунь-Шевченківської битви розташовується в колишньому палаці князів Лопухіних-Демидових на острові Коцюбинського. Будівництво палацу розпочав власник Корсуня, князь Станіслав Понятовський у 1789 році. Пізніше палац перейшов князю П. В. Лопухіну. Саме тоді вiн зазнав значних перебудов і набув рис російського романтизму з елементами готики та класицизму. За радянської доби палацовий ансамбль було націоналізовано, а в період війни там було обладнано німецький військовий госпіталь, що вберегло споруди від руйнувань. На майданчику, поблизу музею, розміщено зразки радянської військової техніки періоду ІІ Світової війни.

Поряд з палацом у флігелі знаходиться картинна галерея, де ми оглянули твори образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Корсунщини. Дві зали художньої галереї відведені під виставку «Україна – понад усе!», що розповідає про участь корсунців у Революції Гідності, в антитерористичній операції на Сході України та операції Об’єднаних сил.

Палацовий ансамбль оточений чудовим парком – пам`яткою садово-паркового мистецтва державного значення, закладеним у 1782 р. в стилі англійських ландшафтних парків на кількох островах річки Рось. Ці острівці овіяні легендами про місцевих закоханих та визначних людей, які тут побували. Одне з найвідоміших місць парку – каштан, під яким відпочивав Т. Шевченко, коли відвідував свого брата Варфоломія. Унікальність природнього заповідника полягає в фантастичних виходах гранітів, які омиваються водами річки Рось. Саме в Корсуні ми побачили оголення Українського кристалічного щита, який простягається на 1000 км від річки Горині до Азовського моря.

Також ми побували на Чортовому канатному місточку, відвідали давньоруське городище літописного Корсуня, розташоване на високому скелястому березі Росі.

День був пізнавальний, насичений іформацією та масою вражень.

Категорию: