VІІ наукові читання Музею історії Десятинної церкви

Submitted by admin on Thu, 12/12/2019 - 13:49

10 грудня 2019 року в Центрі археології Києва Інституту археології НАНУ
відбулися VІІ наукові читання Музею історії Десятинної церкви, присвячені 1030-річчю літописної згадки про закладення Десятинної церкви

         Зі вступним словом та привітанням учасників конференції виступили директор Музею історії Десятинної церкви Наталія Писаренко та завідувач відділу археології Києва Інституту археології НАНУ Всеволод Івакін.

         Науковці Музею історії Десятинної церкви, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Інституту археології НАН України, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури розповіли про результати вивчення проблемних питань та введення до наукового обігу нових матеріалів з історії, археології, архітектури та мистецтва церкви Богородиці (Десятинної), пам’яток Старокиївської гори та інших міст Давньої Русі. За матеріалами конференції буде видано VІІ випуск журналу «Opus Mixtum», з яким усі, хто цікавиться давньою історією країни, зможуть ознайомитися на сайті Музею.

         Згадуючи про 1030-річчя першого літописного повідомлення про початок будівництва церкви Богородиці Десятинної, ми вимушені констатувати, що хронологія подій, пов’язаних із хрещенням Русі й початком будівництва церкви Богородиці Десятинної, досі залишається дискусійною через суперечливості в повідомленнях писемних джерел, їх уривчастість та неповноту. Дослідники, спираючись на свідчення літописних текстів, інтерпретують їх по-різному і вказують різні дати початку будівництва Десятинної церкви. Найбільш ранній у переліку дат у літопису зазначений 989 рік, але не виключають 990, 991 і навіть 993 роки. Дискусія з цього приводу триває понад двісті років і відбилася у великій кількості наукових праць, але через суперечливість писемних джерел визначитися з точною датою закладення церкви поки що неможливо.

Категорию: