Прес-реліз презентації книги Віталія Ковалинського «Історія Київського зоопарку. 1909–2019»

Submitted by admin on Wed, 01/29/2020 - 16:53

5 лютого 2020 року о 15:30 у приміщенні Національної наукової медичної бібліотеки України (вул. Толстого, 7) відбудеться презентація книги києвознавця, історика, письменника Віталія Ковалинського «Історія Київського зоопарку. 1909–2019». Книгарозповідає про складну історію створення, розвиток і сьогодення цього природоохоронного, науково-дослідного та просвітницького центру. Видання побудовано на архівних історичних джерелах і містить багатий фотоілюстративний матеріал, який доповнює живу і цікаву розповідь.

Організатори заходу: Музей історії Десятинної церкви, Національна медична наукова бібліотека України.

У програмі: презентація книги, зустріч з істориками, києвознавцями, музейниками, екскурсоводами, представниками Київського зоологічного парку; презентація та перегляд фільму «Зустрічі з Віталієм Ковалинським» (режисер Олег Модзелевський).

Про автора: Віталій Васильович Ковалинський – києвознавець, історик, письменник – народився 2 жовтня 1941 року в місті Енгельс Саратовської області, по дорозі до місця евакуації родини з-під Львова в Казахстан.Після закінчення Львівської середньої школи 1958 року переїхав до столиці.

Будівельник за фахом, історик за покликанням, В. Ковалинський пов’язав своє життя з дослідженням київських старожитностей. Він став одним з керівників Київської організації Добровільного товариства любителів книги та клубу «Києвознавець», заснованого восени 1977 року, неодмінним учасником багатьох виставок із приватних зібрань, активним членом, а згодом заступником голови Клубу прихильників книги «Субота у Бегемота», заснованого 1992 року в Музеї М. А. Булгакова. Упродовж 1995 року двічі на місяць виступав із циклом лекцій з історії благодійництва в Музеї історії м. Києва, де з 1997 року почав працювати.

Віталій Ковалинський є автором багатьох публікацій у періодичних виданнях, а також книжок з історії Києва ХІХ – ХХ століть, серед яких: «Меценаты Киева, «Семья Терещенко», «Пушкін у Києві», «Путівник по Андріївському узвозу», багатотомник «Київські мініатюри» та ін. З 2005 р. – головний редактор журналу «Купола».

Віталій Ковалинський був науковим консультантом і учасником науково-популярних програм з питань історії та сучасності київської столиці на телебаченні й радіо, зокрема, на каналі «Промінь», у програмі «Голос Києва», телепередачі «Київські мініатюри».

До останнього подиху продовжував працювати, відкриваючі нові сторінки історії нашого славного міста. Своєї останньої книжки – «Історія Київського зоопарку» – автор уже не побачив. Помер Віталій Васильович 26 жовтня 2019 року.

Категорию: