2012 р.

Створено Музей історії Десятинної церкви
 
(наказ № 320 Міністерства культури України від 09.04.2012)

Враховуючи особливу історико-культурну цінність залишків фундаментів церкви Богородиці (Десятинної) у Києві та інших археологічних об’єктів VIII–XIX століть, що розміщені на її території та входять до складу пам’ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви» (охоронний №260010-Н згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 № 928), беручи до уваги необхідність збереження та популяризації історичного минулого України, з метою належного виконання розпорядження Президента України від 17 вересня 2004 року № 217 «Про музеєфікацію залишків церкви Богородиці (Десятинної) в м. Києві» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 червня 2010 року № 1311 «Про проведення археологічних досліджень та музеєфікації залишків фундаментів Десятинної церкви», на підставі Положення про Міністерство культури України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 388 та ст. 7 Закону України «Про музеї та музейну справу» Міністерством культури України 9 квітня 2012 року видано Наказ під № 320 «Про створення Музею історії Десятинної церкви». Наказ підписано міністром культури України Кулиняком Михайлом Андрійовичем.

Юридичною адресою новоствореного Музею, згідно з наказом, встановлено вул. Володимирську, 2. Це будівля, у якій міститься Національний музей історії України. Фактичною адресою Музею стала вул. Володимирська, 6, де Музей розташовувався протягом шести років у орендованому цокольному приміщенні.

Також Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей, за участю Національного музею історії України, доручено організувати роботу щодо підготовки Наукової концепції і розширеної тематичної структури Музею історії Десятинної церкви та підготовку завдання на проектування будівлі Музею, врахувавши необхідність створення павільйону для збереження фундаментів Десятинної церкви, а також забезпечити формування музейного зібрання.


Джерела:

Наказ Міністерства культури України Про створення Музею історії Десятинної церкви.

 


Повернутись до ІСТОРИЧНОЇ ХРОНОЛОГІЇ ЦЕРКВИ БОГОРОДИЦІ ДЕСЯТИННОЇ