Пограбування рашистськими окупантами

Submitted by admin on Wed, 11/23/2022 - 00:32

Міністерство культури та інформаційної політики України
Департамент культури ВО КМР (КМДА)
Музей історії Десятинної церкви
ХЕРСОНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Археологічна експозиція у листопаді 2019 року
(фото с. н. с. МІДЦ Чекановського А. А.)
Київ 2022

Росіяни вивезли з Херсона унікальні культурні цінності

Росіяни вивезли з Херсона унікальні культурні цінності, пограбувавши заклади культури. Про це повідомляють у Херсонській ОВА. Нелюди, яким невідомо поняття культури, цинічно розграбували культурну спадщину Херсонщини. З області вивезли унікальні експонати, яких немає більше ніде у світі, повідомили в Херсонській ОВА.

20 Листопада 2022, 13:44

Як виглядає пограбований росіянами Херсонський краєзнавчий музей. Фоторепортаж

Кореспонденти Вгору відвідали пограбований окупантами Херсонський краєзнавчий музей. У Херсонському краєзнавчому музеї до 24 лютого містилося понад 170 тисяч експонатів. Директорка музею зрадниця-колаборантка Тетяна Братченко на співпрацю з ворогом. За інформацією Офісу генпрокурора, вона брала участь у пропагандистських відео, організовувала виставки для окупантів та долучалася до “свят” росіян. Також зрадниця публічно висловлювала підтримку окупації росією Херсона та діяльності партії “единая россия” в місті.

19 листопада 2022.

Росіяни викрали з краєзнавчого музею у Херсоні чимало експонатів

Херсонський краєзнавчий музей також, як і художній музей та обласна бібліотека, пограбований росіянами. До 24 лютого у ньому містилося понад 170 тисяч експонатів. Наразі правоохоронці фіксують обсяги та обставини крадіжки. Директорка Херсонського краєзнавчого музею Тетяна Братченко пішла на співпрацю з росіянами. Їй повідомлено про підозру. Здала музей окупантам його директорка Тетяна Братченко

21 листопада 2022

Вигляд фрагментів експозиції (археологічна частина) у листопаді 2019 р.

Фото з khersonci.com.ua

Херсо́нський обласни́й краєзна́вчий музе́й — безцінна колекція матеріалів, свідчень і предметів з історії та культури Херсонщини; є однією з найвідоміших музейних скарбниць Півдня України. Музей створено 1963 року на базі Археологічного музею, заснованого 1890 року В. Гошкевичем для його власних знахідок з розкопок на Херсонщині, доповнених знахідками Р. Скадовського (з о. Березані), І. Стемпковського (з Подністров'я) та ін., та з долученого до нього 1963 року Херсонського природознавчого музею, створеного Ю. Пачоським (1897). У фондах музею зберігається понад 173 тис. музейних предметів, серед яких одне з найкращих в Україні археологічних зібрань, в якому вік найстаріших знахідок — більше 7 тис. років; цікава колекція монет античних міст Північного Причорномор'я; велика колекція холодної і вогнепальної зброї ХVІ—ХХ ст.; колекція мисливських рушниць XVIII—ХІХ ст., що приваблює витонченістю форм і високим мистецтвом майстрів-зброярів; чудові зібрання порцеляни, антикварних меблів. В археологічних фондах Херсонського обласного краєзнавчого музею зберігається унікальна колекція лапідарних пам'яток з Музею старожитностей Понту Скіфського у Кишиневі (т.зв. колекція Суручану). Усе розмаїття старовини краю представлене у відділі історії: від скіфських золотих прикрас і давньогрецьких мармурових скульптур до козацької зброї, перших креслень Херсонської фортеці й мистецьких творів минулих століть. Привертають увагу відвідувачів етнографічні експонати — свідоцтва багатонаціонального складу краю. Унікальні книжкові видання, найцінніші зібрання екслібрисів та гравюр, рукописи, оригінальні живописні полотна, історичні та меморіальні речі визначних письменників, які увійшли до світової літературної еліти, експонуються в літературному відділі музею. Унікальна колекція флори та фауни Херсонщини, створена наприкінці ХІХ ст. відомим вченим-біологом Й. К. Пачоським — основа природознавчого відділу.

Фото з mistaua.com

Категорию: