Як потрібно зберігати історичну спадщину

Submitted by admin on Fri, 04/25/2014 - 14:26

Історія створення музеїв та формування їхніх фондів – це насамперед історія окремих людей та кропітка праця колективу. Проте найчастіше музеї тримаються на плечах дерзновенних ентузіастів, яких Вальтер Скотт називав «вітрами, що надувають паруси мандрів і відкриттів». Саме таким ентузіастом в Музеї історії Десятинної церкви став весь його колектив на чолі з директором Павлом Вікторовичем Дорошенком.

25 квітня 2014 року в гості до свого колишнього студента, а нині – директора Музею історії Десятинної церкви, завітала завідувач кафедри музеєзнавства доктор культурології доцент Київського національного університету культури та мистецтв Олена Миколаївна Гончарова разом зі студентами I курсу. Метою зустрічі було дізнатися, як потрібно зберігати історичну спадщину, не спотворюючи пам’яті про минуле, – гідно, дбайливо, а не по-варварськи. Спілкування пройшло в теплій атмосфері, де відповідаючи на всі запитання, П.В. Дорошенко заохотив усіх охочих до співпраці з Музеєм. За щире ставлення до них студенти проголосили Павла Вікторовича своїм «хрещеним батьком».

Також під час цієї зустрічі співробітники Науково-екскурсійного відділу та сектору методичної роботи Андрій Петренко та Михайло Мельник ознайомили всіх з особливостями побудови екскурсійної програми на маршрутах із повністю або частково зруйнованими об’єктами, поділилися досвідом роботи екскурсоводів при відвідуванні культових споруд.

Гості були задоволені зустріччю та залишили теплі відгуки про відвідування Музею.

Категорию: