Робоча поїздка до Замку-музею Радомисль

Submitted by admin on Mon, 07/28/2014 - 16:46

У липні 2014 року колектив Музею історії Десятинної церкви на чолі з Директором з метою чіткої організації роботи працівників на сучасному рівні, спрямованої на підвищення їх загальнокультурної, фахової та методичної підготовки звершив робочу поїздку в м. Радомишль Житомирської області. Основна ціль поїздки – відвідання Історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисль».

Під час екскурсії співробітники Музею історії Десятинної церкви ознайомилися зі структурою комплексу. До нього входить прекрасний ландшафтний парк, що розкинувся між двома природними водоспадами. На його території б’ють джерела, ростуть рідкісні рослини, а також мешкають представники місцевої фауни – видри, норки, бобри. Прилітають сюди лелеки і співають тут солов’ї. А у водоймах плескається риба. Усе це доповнюють скульптури ангелів та святих, привезені з різних куточків нашої Батьківщини.

Власне сам «Замок» зведений на місці першої в Україні паперової фабрики (папірні), яку збудував архімандрит Києво-Печерської Лаври Єлисей Плетенецький. Свого часу тут виготовляли папір для потреб типографії Печерської обителі.

У залах сучасного «Замку» розміщуються:

- папірня, де, як і колись, за давніми традиціями виготовляється папір;

- Музей української домашньої ікони XVII–XX ст., де розміщена найбільша в Східній Європі колекція ікон;

- каплиця Богородиці з Веселкою і вежа зі дзвоном, що увінчує «Замок»;

- обрядова зала, виставкові зали, трапезна;

- концертна зала для виконання камерної музики, яка за своїми акустичними особливостями відповідає найвищим європейським стандартам.

Для співробітників Музею історії Десятинної церкви було проведено майстер-клас із виготовлення паперу. На знак подяки за прекрасну екскурсію та теплий прийом у дарунок власниці Історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисль» Ользі Богомолець та всьому колективу були передані пам’ятні подарунки від Музею історії Десятинної Церкви.

Також цього дня учасники поїздки відвідали пам’ятку архітектури ХІХ ст. Свято-Миколаївський храм м. Радомишля. Оскільки храм будувався разом з Володимирським собором у Києві, він був своєрідною творчою майстернею, у якій відпрацьовувалися художні прийоми, реалізовані згодом у Києві. Розписи храму були виконані учнями відомого художника Віктора Васнецова – Павлом Свідомським і Василем Котарбінським.

У Свято-Миколаївському храмі знаходиться чудотворна Радомишльська (Іверська) ікона Божої Матері.

Категорию: